Kontaktujte nás: 533 304 213 | info@dsoslapanicko.cz

Na konci dubna 2023 byla dokončena stavba další etapy cyklostezek. Skládá se ze čtyř úseků o celkové délce 3 km a můžete se po nich vypravit z Tvarožné (začátek je kousek od úpatí Santonu) a projet se po nich do Velatic kolem přírodní památky Velatická slepencová stráň nebo se vydat směrem do Podolí a dále do osady Kandie, která leží v městské části Brno-Líšeň.

Stavba byla slavnostně předána 25. května 2023. Celková hodnota díla je 29 mil. Kč a investorem je Dobrovolný svazek obcí Šlapanicko. Na akci se finančně podílely obce, přes které cyklostezky prochází a celý projekt jsme realizovali také díky podpoře fondů Evropské unie z dotačního programu IROP a díky dotaci z rozpočtu Jihomoravského kraje. Zhotovitelem je společnost SWIETELSKY stavební s.r.o., odštěpný závod Dopravní stavby MORAVA.

V květnu jsme podali žádost o dotaci na další etapu, která je plánována z Tvarožné přes Sivice do Pozořic a Kovalovic. Pokud všechno dobře dopadne, začneme stavět v roce 2024.

V květnu také proběhlo výběrové řízení na projektanta cyklostezky z Brna přes Ostopovice a Troubsko do Střelic. Po dokončení projektové dokumentace bude následovat žádost o stavební povolení a o dotaci a pokud budeme úspěšní, začneme budovat cyklostezky i v této části našeho svazku.

Cyklistům, chodcům, běžcům a dalším uživatelům našich cyklostezek i všem občanům přejeme pěkné léto a těšíme se na viděnou na trase.

Kompletní mapu cyklostezek, které jsme vybudovali za poslední 3 roky, najdete zde: https://mapy.cz/s/mupakabeha

Podívejte se na video ze slavnostního otevření a na snímky v naší fotogalerii.