Kontaktujte nás: 533 304 213 | info@dsoslapanicko.cz

Dobrovolný svazek obcí Šlapanicko podepsal smlouvu s firmou SWIETELSKY stavební s.r.o. na stavbu II. etapy cyklostezek na Šlapanicku.

Jejich součástí je i cyklostezka Jiříkovice – Blažovice. Samotná stavba začne po vytýčení sítí a vytýčení trasy cyklostezky. Následovat budou zemní práce, pokládka podkladových vrstev, pokládka asfaltových vrstev, terénní úpravy a dokončovací práce. Cyklostezka bude v Jiříkovicích pokračováním ulice Za Školou, napojovat se bude na křižovatce ulic Za Školou a Ve Dvojích a povede v trase bývalé polní cesty, která zde historicky vedla. Začátek na straně od Blažovic bude na ulici Luční. Celková délka cyklostezky podle projektu je 1.467 m.

Současně s tím začnou práce na trase Kobylnice – Prace. V Kobylnicích se bude napojovat na již hotovou cyklostezku Kobylnice – Ponětovice. Její délka je 2.313 m.

Povrch obou cyklostezek bude asfaltový a kromě cyklistů se na ní budou moci prohánět i sportovci na kolečkových bruslích, běžci, chodci a maminky s kočárky. Věříme, že budou hojně využívány, stejně jako cyklostezky na I. etapě.

Na jejích realizaci schválilo dotaci Ministerstvo pro místní rozvoj z dotačního programu IROP.

Rudolf Staněk, manažer DSO Šlapanicko

IROP_CZ_RO_B_C RGB.jpg

Na snímku cyklisté na trase Ponětovice - Kobylnice, která je součástí I. etapy.