Kontaktujte nás: 533 304 213 | info@dsoslapanicko.cz

Na začátku září byly po stavební stránce dokončeny úseky cyklostezek Jiříkovice - Blažovice a Kobylnice – Prace. I když by se mohlo zdát, že už je všechno hotovo, tak zbývá ještě dotáhnout tuto akci po administrativní stránce. Jedná se především o vyúčtování dotace a další potřebné kroky.

Souběžně s tím připravujeme další trasy na Pozořicku, které bezpečně spojí Brno-Líšeň, Podolí a Velatice a Tvarožnou (I. etapa) a připraví další propojení směr Sivice, Pozořice a Kovalovice (II. etapa).

Stavební řízení na I. etapě se nám trochu zabrzdilo kvůli námitkám některých účastníků řízení, ale věříme, že se nám vše podaří zdárně vyřešit tak, abychom stihli výběrové řízení na zhotovitele i samotnou stavbu v příštím roce.

V médiích se také objevila zpráva o tom, že město Brno plánuje zřízení cyklostezky na ulici Řípské ve Slatině, které umožní bezpečný dojezd cyklistů blíže centru. Cyklostezka bude stavebně oddělena od automobilové dopravy. Pracuje se také na tom, aby za kruhovým objezdem ve Slatině navazovala po ulici Olomoucké do Černovic a okolo Černoviček do Židenic a dále do centra.

Pokud se to podaří, tak cyklisté nebudou muset kličkovat mezi auty a v klidu dojedou ze Šlapanic do Slatiny podél železniční trati a dále tam, kam potřebují.

Všem kdo jezdí po našich cyklostezkách kole, na kolečkových bruslích, na kolečkových lyžích, s kočárky, chodí tam na procházky nebo si zaběhat, přejeme šťastnou cestu.